شرکت تولیدی صنعتی بهران فیلتر

    شركت توليدي و صنعتي بهران فيلتر ( سهامی خاص)  از سال 1372 با حضور وزیر صنایع وقت افتتاح شد و در زمينه توليد انواع فيلترهاي خودرو ، صنعتي و نيروگاهي در ايران فعاليت داشته است.

اين شرکت توانسته با استفاده از تجهيزات وماشين آلات پيشرفته در خط توليد ،مواد اوليه مرغوب و با همكاري پرسنل متخصص و كارآزموده در مدت كمتر از شش ماه موفق به دريافت مجوز استاندارد ملي ايران گردد و هم اكنون خودرا ملزم به رعايت استانداردهاي ملي به شماره هاي 2525 و 34 به ترتيب براي فيلترهاي روغن و هوا نموده است . اين شركت براي اولين بار در صنعت فيلتر ايران در سال 1377 گواهينامه ISO9002 و براي اولين بار در صنعت فيلتر ايران در سال 1380 گواهينامه ISO9001 را از شركت DQS  آلمان اخذ نموده و نیز در ادامه تلاش در جهت توسعه کیفی در سال 1387 موفق به دریافت گواهینامه  ISO/TS 16949  شده است.

   همچنين اين شركت به عنوان واحد برتر در سال 74 از سوي اداره صنايع استان خراسان و به عنوان واحد نمونه سال های 78-90-92 از سوي اداره استاندارد و تحقيقات صنعتي خراسان شناخته شده است.

   در پی گذشت بيش از پانزده سال از فعاليت خستگي ناپذير و بدون وقفه در راستاي ارتقاء كيفيت ، شركت بهران فيلتر با تنوع محصولاتی متجاوز از 700 نوع فيلتر خودروهاي سواري ، وانت ، اتوبوس، ميني بوس، كاميون ، ماشينهاي راه سازي ، كشاورزي ونيز فيلترهاي صنعتي و نيروگاهي و صنایع نفت ، گاز و پتروشیمی ، همچنان ساخت محصولات جديد را در سرلوحه فعاليتهاي خود قرار داده است . در اين راستا تحقيق و توسعه جايگاه خاص در شركت داشته بطوري كه در سال 1384 اين شركت موفق به دريافت مجوز تحقيق و توسعه از وزارت صنايع و معادن شده و در ادامه آن در همان سال به عنوان واحد نمونه استان خراسان در امر تحقیق و توسعه انتخاب شده است. دریافت گواهی ثبت اختراع از اداره کل ثبت شرکتها و مالکیت صنعتی در مورد فیلتر هوای توربین دوسرPU جهت نیروگاه های کشور و فیلتر هوای مدل HP توربین های گازی نمودی دیگر از تلاشهای گروه صنعتی بهران فیلتر در راستای تحقیق و توسعه می باشد.

   در مسير توسعه فعاليتها ، شركتهاي بهران توس و بهران طلوع شرق به ترتيب در سالهاي 1376 و 1382 تأسيس شده و در مجموعه گروه بهران فيلتر قرار گرفته اند.

در راستای اهداف شرکت بهران فیلتر، در جهت تأمین نیازهای شرکتهای شیمی،پتروشیمی،گاز، استخراج نفت ونیروگاهها، اخذ پروانه ISO /TS 29001   مخصوص شرکت های فوق در برنامه کار قرار گرفت که در سال 1389 موفق به دریافت این استاندارد شده است.

یکی از مهمترین اهداف شرکت نوآوری و دستیابی به تکنولوژی های پیشرفته  (High Tech) دنیا بوده است. در این راستا از سال 1387پروژه پوشش دهی کاغذهای فیلتر با الیاف نانو  در دستور کار شرکت قرار گرفت تا بتوانیم فیلترهای مربوطه که از پیشرفته ترین انواع فیلتر در صنایع می باشد را بومی سازی نمائیم. با تلاش روزافزون پرسنل فنی و حمایت مدیران شرکت و با همکاری شرکت های معتبر و متخصص در این زمینه در سال 1390 موفق به ساخت فیلترهای با پوشش نانو شدیم که یک تحول در صنعت فیلتر سازی کشورمان ایران بشمار می رود.

  ما با موفقیت های زیادی که در زمینه تولید انواع گوناگون و با کیفیت فیلتر با قیمت های قابل رقابت بدست آورده ایم؛ توان آن را داریم تا کلیه نیازهای داخلی اعم از صنایع خودرو سازی ، شرکتهای شیمی ، پتروشیمی ، نفتی و نیروگاهی را رفع نماییم و اکنون نیز دستیابی هر چه بیشتر به بازارهای جهانی را سرلوحه اهداف خود قرار داده ایم.